HQCCWA6R8CAT6A
KYOCERA AVX
型号:
HQCCWA6R8CAT6A
描述:
CAP CER 6.8PF 2.5KV NP0 2325
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2500V (2.5kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm)
Series Hi-Q®
Thickness (Max) 0.145" (3.68mm)
Package / Case 2325 (5864 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 6.8 pF