HQCEJA221JAT6A
KYOCERA AVX
型号:
HQCEJA221JAT6A
描述:
CAP CER 220PF 3.6KV NP0 3838
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3600V (3.6kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Series Hi-Q®
Thickness (Max) 0.170" (4.32mm)
Package / Case 3838 (9797 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 pF