HRP-150-15
MEAN WELL USA Inc.
型号:
HRP-150-15
描述:
AC/DC CONVERTER 15V 150W
库存 : 26
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.26" L x 3.82" W x 1.50" H (159.0mm x 97.0mm x 38.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Series HRP-150 (150W)
Current - Output 1 10 A
Power (Watts) 150W
Type Enclosed
Efficiency 88%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC