HRP-150-36
MEAN WELL USA Inc.
型号:
HRP-150-36
描述:
AC/DC CONVERTER 36V 155W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.26" L x 3.82" W x 1.50" H (159.0mm x 97.0mm x 38.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Series HRP-150 (150W)
Current - Output 1 4.3 A
Power (Watts) 155W
Type Enclosed
Efficiency 89%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC