HRPG-150-48
MEAN WELL USA Inc.
型号:
HRPG-150-48
描述:
AC/DC CONVERTER 48V 158W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.26" L x 3.82" W x 1.50" H (159.0mm x 97.0mm x 38.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Series HRPG-150 (150W)
Current - Output 1 3.3 A
Power (Watts) 158W
Type Enclosed
Efficiency 88%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC