HRPG-600-48
MEAN WELL USA Inc.
型号:
HRPG-600-48
描述:
AC/DC CONVERTER 48V 624W
库存 : 84
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.58" L x 4.13" W x 2.50" H (218.0mm x 105.0mm x 63.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Series HRPG-600 (600W)
Current - Output 1 13 A
Power (Watts) 624W
Type Enclosed
Efficiency 89%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC