Samtec Inc.
型号:
HSEC8-120-01-S-DV-A
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN EDGE DUAL FMALE 40POS 0.031
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$6.1465
$6.1465
10
$5.5594
$55.594
25
$5.25198
$131.2995
40
$5.123825
$204.953
84
$4.867506
$408.870504
252
$4.35518
$1097.50536
504
$4.098984
$2065.887936
1008
$3.586611
$3615.303888
2436
$3.40728
$8300.13408
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 40 |
| Color | Black |
| Read Out | Dual |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Contact Type | - |
| Flange Feature | - |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Card Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Series | Edge Rate™ HSEC8 |
| Number of Positions/Bay/Row | 20 |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Features | Board Guide |
| Material - Insulation | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Package | Tray |
| Base Product Number | HSEC8-120 |