首页 / Hard Metric,标准 / HSHM-H110A5-5CP1-TG30
minImg
HSHM-H110A5-5CP1-TG30
3M
型号:
HSHM-H110A5-5CP1-TG30
品牌:
3M
描述:
CONN HEADER 110POS 2MM PRESS-FIT
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 5
Number of Positions 110
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 1 A
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Connector Usage Backplane
Termination Press-Fit
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series MetPak™ HSHM
Connector Style A 22
Connector Type Header, Male Pins
Pitch 0.079" (2.00mm)