HSM8100J/TR13
Microchip Technology
型号:
HSM8100J/TR13
封装:
DO-214AB
描述:
DIODE SCHOTTKY 100V 8A DO214AB
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 100 V
Series -
Package / Case DO-214AB, SMC
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 780 mV @ 8 A
Mfr Microchip Technology
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 8A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C