HSZ101KAQTARKR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
HSZ101KAQTARKR
描述:
CAP CER 100PF 500V Y5T RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient Y5T
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series HSZ
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 100 pF