HTK50V221M10X12
Meritek
型号:
HTK50V221M10X12
品牌:
Meritek
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL TH
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 370 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series HTK
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 462.5 mA @ 10 kHz
Mfr Meritek
Capacitance 220 µF