首页 / 陶瓷电容器 / HV1812Y331MXVARHV
minImg
HV1812Y331MXVARHV
Vishay Vitramon
型号:
HV1812Y331MXVARHV
描述:
CAP CER 330PF 4KV X7R 1812
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series HV
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 330 pF