首页 / 陶瓷电容器 / HV2220Y122MXHATHV
minImg
HV2220Y122MXHATHV
Vishay Vitramon
型号:
HV2220Y122MXHATHV
描述:
CAP CER 1200PF 3KV X7R 2220
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series HV
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1200 pF