首页 / 陶瓷电容器 / HV2225Y222JXMATHV
minImg
HV2225Y222JXMATHV
Vishay Vitramon
型号:
HV2225Y222JXMATHV
描述:
CAP CER 2200PF 5KV X7R 2225
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Series HV
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 2200 pF