HVCB0805FHC100M
Stackpole Electronics Inc
型号:
HVCB0805FHC100M
封装:
0805
描述:
RES 100M OHM 1% 1/5W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 100 MOhms
Series HVC
Power (Watts) 0.2W, 1/5W