Stackpole Electronics Inc
型号:
HVCB1206JDD1G00
封装:
1206
批次:
-
描述:
RES 1G OHM 5% 1/3W 1206
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$7.0015
$7.0015
10
$4.6512
$46.512
50
$3.7164
$185.82
100
$3.3972
$339.72
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Composition | Thick Film |
| Height - Seated (Max) | 0.030" (0.75mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Resistance | 1 GOhms |
| Series | HVC |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Features | High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |