首页 / 陶瓷电容器 / HVCC153Y6P202MEAX
minImg
HVCC153Y6P202MEAX
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
HVCC153Y6P202MEAX
描述:
CAP CER 2000PF 15KV Y6P RADIAL
库存 : 3500
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated 15000V (15kV)
Temperature Coefficient Y6P
Size / Dimension 0.750" Dia (19.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series HVCC
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2000 pF