HVG-320-54AB
MEAN WELL USA Inc.
型号:
HVG-320-54AB
描述:
I/P 180~528VAC O/P +54V6A
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 528VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency cURus, EAC, FCC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.26" L x 3.54" W x 1.72" H (235.2mm x 90.0mm x 43.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 6A
Ratings IP65
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 180VAC
Series HVG-320 (320W)
Power (Watts) 324 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 94%
Voltage - Output 54V