HVG-65-12A
MEAN WELL USA Inc.
型号:
HVG-65-12A
描述:
LED DVR CC/CV ACDC 10.8-13.5V 5A
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Voltage - Input (Max) 528VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.50" L x 2.42" W x 1.45" H (165.0mm x 61.5mm x 36.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A
Ratings IP65
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 180VAC
Series HVG-65 (65W)
Power (Watts) 60 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 86.5%
Voltage - Output 10.8 ~ 13.5V