HVMLS112M075EK0D
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
HVMLS112M075EK0D
描述:
CAP ALUM 1100UF 20% 75V FLATPACK
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.000" (25.40mm)
Voltage - Rated 75 V
Size / Dimension 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 9.6 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 112mOhm @ 120Hz
Series MLS
Package / Case FlatPack, Tabbed
Ripple Current @ High Frequency 11.5 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1100 µF