HVMLS193M5R0EK1A
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
HVMLS193M5R0EK1A
描述:
CAP ALUM 19000UF 20% 5V FLATPACK
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.000" (25.40mm)
Voltage - Rated 5 V
Size / Dimension 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 12.6 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 76mOhm @ 120Hz
Series MLS
Package / Case FlatPack, Tabbed
Ripple Current @ High Frequency 13.6 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 19000 µF