首页 / 通孔式电阻器 / HVR2500002703FR500
minImg
HVR2500002703FR500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
HVR2500002703FR500
封装:
Axial
描述:
RES 270K OHM 1/4W 1% AXIAL
库存 : 14556
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 270 kOhms
Series HVR25
Power (Watts) 0.25W, 1/4W