首页 / 通孔式电阻器 / HVR3700001503FR500
minImg
HVR3700001503FR500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
HVR3700001503FR500
描述:
RES 150K OHM 1/2W 1% AXIAL
库存 : 31240
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.394" L (4.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 150 kOhms
Series HVR37
Power (Watts) 0.5W, 1/2W