首页 / 通孔式电阻器 / HVR3700003603JR500
minImg
HVR3700003603JR500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
HVR3700003603JR500
描述:
RES 360K OHM 1/2W 5% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.394" L (4.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 360 kOhms
Series HVR37
Power (Watts) 0.5W, 1/2W