HVR600P160CMFF
Littelfuse Inc.
型号:
HVR600P160CMFF
描述:
PTC RESET FUSE 60V 160MA RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 60V (600V Int)
Current - Hold (Ih) (Max) 160 mA
Height - Seated (Max) 0.496" (12.60mm)
Approval Agency cURus, TUV
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Current - Max 3 A
Size / Dimension 0.630" L x 0.236" W (16.00mm x 6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 18 Ohms
Series POLY-FUSE®, HVR600
Type Polymeric
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Resistance - Initial (Ri) (Min) 4 Ohms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 320 mA