首页 / 通孔式电阻器 / HVR6800009104JAC00
minImg
HVR6800009104JAC00
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
HVR6800009104JAC00
描述:
RES 9.1M OHM 1W 5% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.657" L (5.20mm x 16.70mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 9.1 MOhms
Series HVR68
Power (Watts) 1W