HW-01-07-G-S-250-055
Samtec Inc.
型号:
HW-01-07-G-S-250-055
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 1POS STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 1
Color Black
Length - Post (Mating) 0.125" (3.175mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.430" (10.922mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch -
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Tail 0.055" (1.400mm)