HW-01-10-TM-S-600-055
Samtec Inc.
型号:
HW-01-10-TM-S-600-055
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 1POS STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 1
Color Black
Length - Post (Mating) 0.175" (4.445mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch -
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.600" (15.240mm)
Length - Tail 0.055" (1.400mm)