HW-02-09-G-D-580-122
Samtec Inc.
型号:
HW-02-09-G-D-580-122
描述:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 4
Color Black
Length - Post (Mating) 0.028" (0.711mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.580" (14.732mm)
Length - Tail 0.122" (3.099mm)