HW-02-10-L-D-495-130
Samtec Inc.
型号:
HW-02-10-L-D-495-130
描述:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 4
Color Black
Length - Post (Mating) 0.205" (5.207mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.495" (12.573mm)
Length - Tail 0.130" (3.302mm)