HW-02-14-L-D-870-280
Samtec Inc.
型号:
HW-02-14-L-D-870-280
描述:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 4
Color Black
Length - Post (Mating) 0.280" (7.112mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.870" (22.098mm)
Length - Tail 0.280" (7.112mm)