HW-02-16-T-S-275-085
Samtec Inc.
型号:
HW-02-16-T-S-275-085
描述:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 2
Color Black
Length - Post (Mating) 0.085" (2.159mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.445" (11.303mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.275" (6.985mm)
Length - Tail 0.085" (2.159mm)