HW-02-20-T-S-850-140
Samtec Inc.
型号:
HW-02-20-T-S-850-140
描述:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Color Black
Length - Post (Mating) 0.140" (3.556mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.850" (21.590mm)
Length - Tail 0.140" (3.556mm)