HW-03-09-S-S-360-237
Samtec Inc.
型号:
HW-03-09-S-S-360-237
描述:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 3
Color Black
Length - Post (Mating) 0.133" (3.378mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.360" (9.144mm)
Length - Tail 0.237" (6.020mm)