HW-03-11-T-S-350-SM
Samtec Inc.
型号:
HW-03-11-T-S-350-SM
描述:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK SMD TIN
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 3
Color Black
Length - Post (Mating) 0.515" (13.081mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.865" (21.971mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.350" (8.890mm)