HW-03-15-FM-S-255-250
Samtec Inc.
型号:
HW-03-15-FM-S-255-250
描述:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 3
Color Black
Length - Post (Mating) 0.125" (3.175mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.630" (16.002mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.255" (6.477mm)
Length - Tail 0.250" (6.350mm)