HW-03-20-F-D-709-110
Samtec Inc.
型号:
HW-03-20-F-D-709-110
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.311" (7.899mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.709" (18.009mm)
Length - Tail 0.110" (2.800mm)