HW-03-20-T-D-250-SM
Samtec Inc.
型号:
HW-03-20-T-D-250-SM
描述:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK SMD TIN
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.815" (20.700mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.065" (27.051mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)