HW-04-09-F-D-315-SM-A
Samtec Inc.
型号:
HW-04-09-F-D-315-SM-A
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK SMD GOLD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 8
Color Black
Length - Post (Mating) 0.350" (8.890mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.665" (16.891mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.315" (8.000mm)