HW-04-12-L-S-820-100
Samtec Inc.
型号:
HW-04-12-L-S-820-100
描述:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 4
Color Black
Length - Post (Mating) 0.110" (2.794mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.820" (20.828mm)
Length - Tail 0.100" (2.540mm)