HW-04-13-F-D-798-126
Samtec Inc.
型号:
HW-04-13-F-D-798-126
品牌:
Samtec Inc.
描述:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 8
Color Black, Natural
Length - Post (Mating) 0.306" (7.772mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.798" (20.269mm)
Length - Tail 0.126" (3.200mm)