HW-04-16-F-T-200-055
Samtec Inc.
型号:
HW-04-16-F-T-200-055
描述:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 3
Number of Positions 12
Color Black
Length - Post (Mating) 0.190" (4.826mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.445" (11.303mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Tail 0.055" (1.400mm)