HW-04-20-G-D-625-150
Samtec Inc.
型号:
HW-04-20-G-D-625-150
描述:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 8
Color Black
Length - Post (Mating) 0.355" (9.017mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.625" (15.875mm)
Length - Tail 0.150" (3.810mm)