HW-05-10-S-D-450-110
Samtec Inc.
型号:
HW-05-10-S-D-450-110
描述:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.270" (6.858mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.450" (11.430mm)
Length - Tail 0.110" (2.800mm)