HW-05-11-T-S-750-090
Samtec Inc.
型号:
HW-05-11-T-S-750-090
描述:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 5
Color Black, Natural
Length - Post (Mating) 0.090" (2.286mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.750" (19.050mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)