HW-06-09-F-S-300-120-002
Samtec Inc.
型号:
HW-06-09-F-S-300-120-002
描述:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.310" (7.874mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.300" (7.620mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)