HW-06-09-T-S-540-125
Samtec Inc.
型号:
HW-06-09-T-S-540-125
描述:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.065" (1.651mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.540" (13.716mm)
Length - Tail 0.125" (3.175mm)