HW-06-11-T-D-350-290
Samtec Inc.
型号:
HW-06-11-T-D-350-290
描述:
CONN BRD STACK .100" 12POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 12
Color Black
Length - Post (Mating) 0.290" (7.366mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.350" (8.890mm)
Length - Tail 0.290" (7.366mm)