HW-06-13-T-S-785-115
Samtec Inc.
型号:
HW-06-13-T-S-785-115
描述:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.330" (8.382mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.785" (19.939mm)
Length - Tail 0.115" (2.921mm)