HW-06-20-L-S-848-SM
Samtec Inc.
型号:
HW-06-20-L-S-848-SM
描述:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 6
Color Black, Natural
Length - Post (Mating) 0.217" (5.512mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.065" (27.051mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.848" (21.539mm)